درمقاله قیمت انواع سیم و کابل فهمیدیم که تولید سیم و کابل از چه سالی شروع شد و اینکه سیم چیست؟ کابل چیست و همچنین سیم و کابل را به دو دسته سیم و کابل فشارقوی یا سیم و کابل ولتاژ بالا و سیم و کابل فشار ضعیف یا ولتاژ پایین تقسیم بندی کردیم. حال می خواهیم درباره یک شرکت تولیدکننده سیم و کابل،لیست قیمت سیم و کابل مسین و انواع محصولات آن صحبت کنیم شرکت سیم و کابل مسین.

 

قیمت سیم و کابل مسین

 

تاسیس سیم و کابل مسین

سیم و کابل مسین در سال ۱۳۵۸ برای بهبود وضعیت صنعتی تولید سیم و کابل کشور در استان البرز تاسیس شد. بنا به سیاست های جمهوری اسلامی ایران تاسیس این بخش کاملا شخصی و خصوصی بوده و دولت هیچ دخل و تصرفی در آن ندارد. پس از گذشت فقط ۴ سال از تاسیس سیم و کابل مسین یعنی تقریبا اواسط سال ۶۲ این شرکت یک سالن به اندازه ۴۰۰۰ متر مربع در شهر کرج برای تولید انواع سیم و کابل فشار ضعیف و فشار قوی احداث گردید. سیم و کابل مسین در سال ۷۰ به ثبت رسید همچنین در همان سال زمینی به وسعت ۲۰۰۰ متر مربع را به مجموعه ۴۰۰۰ متری خود اضافه کرد که این فضا برای ماشین آلات تولید انواع مقطع های کابل در نظر گرفته شد. در سال ۷۳ زمین دیگری به وسعت ۱۶۰۰ متر مربع را برای ماشین آلات تولید انواع آمیزه های PVC به محیط خود اضافه کرد. سیم و کابل مسین پس از گذشت ۲۷ سال از تاسیس شرکت سالنی به اندازه ۱۲۰۰۰ متر مربع را احداث کرد. از این سالن جهت توسعه تولید کابل و همچنین تولید کابل هایی با عایق XLPE و مفتول مس استفاده می شود. امروزه سیم و کابل مسین مجهز به انواع سیستم های کشش، بانچر، تاب، اکسترودر از برترین کشورها مانند آمریکا، چین، انگلستان، کانادا و … شده است. سیم و کابل مسین با مساحتی بالغ بر ۲۰ هزار متر مربع با استفاده از ماشین آلات مدرن و بروز ترین تجهیزات آزمایشگاهی و متخصصین جوان و کار آمد توانسته انواع کابل های فشارقوی و فشار ضعیف را متناسب با استاندارد های ایران و سایر استاندارد های بین المللی تولید نماید. میزان تولید کابل مسین سالیانه حدود ۳۰ هزار تن است. در طی این سال ها فعالیت سیم و کابل مسین علاوه بر پیشرفت های سریع و چشمگیری که داشته توانسته موفق به اخذ گواهینامه و تاییدیه های مختلفی مانند OHSAS 18001 در سال ۲۰۰۷، ISO 9001 در سال ۲۰۱۵ و CE MARKING شده است. ضمانت کیفیت و بهره گیری از دستگاه های کنترل محصولات و مطابقت محصولات با استاندارد های ملی ایران و استاندارد های رایج بین المللی مشتریان را از بابت کیفیت و اصلت محصولات مطمئن می سازد. سیم و کابل مسین با سیاست گذاری های درست و اهداف سازمان دهی شده کلان که توسط هیئت مدیره که بر اساس نیاز و رضایت مندی مشتری تعیین شده است و همچنین با پیگیری هایی که از سوی مدیر عامل و تیم اجرایی شرکت انجام گرفته است توانسته جز برترین تولید کنندگان سیم و کابل باشد. اکنون سیم و کابل مسین دارای ۳۰۰ کار مند با رنج سنی ۳۰ سال می باشد که در طی سال حدود ۶۰۰۰ ساعت آموزش می بینند تا بهترین سیم و کابل را تولید و به دست نمایندگی ها و مشتری های خود برساند.

 

فروش سیم و کابل

محصولات سیم و کابل مسین

همان طور که گفته شد سیم و کابل مسین در سال ۱۳۵۸ تاسیس شد، از آن سال ها تا به امروز محصولات بسیاری تولید کرده مثل انواع سیم و کابل افشان، کابل جوش، سیم و کابل مسی، سیم و کابل آلومینیومی، کابل مفتول و خود نگهدار که در ادامه قصد دارم به معرفی تک تک این محصولات از سیم و کابل مسین بپردازم.

 

قیمت سیم مسین

سیم مسین

سیم و کابل مسین محصولی طراحی و تولید کرده است برای زمانی که یک جریان الکتریسیته بخواهد از یک محیط به محیط دیگر منتقل شود به نام سیم مسین. سیم مسین تشکیل شده از یک تکه رسانا از جنس مس یا آلومینیوم که براساس نیاز مشتری قطر و متر متفاوتی دارد که نشان دهنده سایز سیم مسین است. بدیهی است که قیمت سیم مسین بسته به سایز و جنس سیم اختلاف قیمت دارد. در سراسر جهان مس بهترین فلز رسانا برای انتقال جریان الکتریکی است اما چون قیمت مس بالاست قیمت سیم مسی مسین گران تر از سیم های دیگر است. اما متخصص های شرکت سیم و کابل مسین راه حلی برای جایگزین کردن فلز مس با فلز آلومینیوم پیدا کرده اند. قیمت سیم آلومینیومی مسین با توجه به اینکه بیشتر مشخصات سیم مسی را دارد از آن ارزان تر است. اما یکی از دلایل اینکه سیم مسی مسین با توجه به اینکه قیمت بالایی دارد هنوز هم جز پرطرفدار ترین سیم ها نسبت به سیم آلومینیومی مسین است این است که سیم آلومینیومی مسین زودتر داغ می شود. تولید کنندگان سیم و کابل محصولات خود را تحت عنوان لیست قیمت سیم و کابل عرضه می کنند. شما عزیزان می توانید با مراجعه به بخش لیست قیمت سایت علاوه بر لیست قیمت سیم و کابل مسین، لیست قیمت سایر تولید کنندگان سیم و کابل را مشاهده کنید.

 

قیمت کابل مسین

 

کابل مسین

یکی دیگر از محصولات سیم و کابل مسین، کابل مسین است. کابل مسین از به هم بافته شدن چند رشته سیم مسین تشکیل شده است که روی آن ها یک روکش پلاستیکی کشیده شده و مشخصات آن روی روکش کابل نوشته شده است. اگر سیم های یه هم تابیده شده از جنس مس باشند تشکیل کابل مسی مسین را می دهند و اگر از جنس آلومینیوم باشند تشکیل کابل آلومینیومی خراسان را می دهند. کابل مسین در انواع متنوعی تهیه و تولید می شود. یکی از انواع آن کابل آلومینیومی مسین و کابل مسی مسین با عایق PVC و XLPE است. همان طور که قبلا هم گفتیم قیمت مس از قیمت آلومینیوم بیشتر است بنابراین قیمت کابل مسی مسین از قیمت کابل آلومینیومی مسین بیشتر است. هر شرکت تولیدکننده سیم و کابل یک لیست قیمت برای ارائه محصولات خود دارد که شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت لیست قیمت سیم و کابل مسین را مشاهده کنید.

 

قیمت کابل مفتول

 

کابل افشان مسین

کابل افشان مسین کابلی است که فلز سانای آن از جنس مس است یا به عبارتی کابل افشان مسین از سیم های نازک مسی تشکیل شده است. در صنعت سیم و کابل به کابل هایی که قابلیت انعطاف پذیری داشته باشد کابل افشان می گویند. کابل افشان مسین معمولا از نوع امیزه PVC است و مناسب برای محیط های سرباز و سرپوشیده، زیرخاک، داخل ساختمان و حتی درون آب مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت کابل افشان مسین بسته به سایز آن متفاوت است اما چون فلز تشکیل دهنده کابل افشان مسین از جنس مس است باعث شده که قیمت کابل افشان مسین بالا باشد. شما عزیزان می توانید با مراجعه به بخش لیست قیمت، لیست قیمت سیم و کابل مسین را مشاهده و در نهایت خرید کنید.

 

قیمت کابل جوش مسین

 

کابل جوش مسین

یکی دیگر از انواع کابل های تولیدی سیم و کابل مسین، کابل جوش مسین یا به عبارتی کابل جوشکاری مسین است. وقتی بخواهید یک فلز، سرامیک، پلیمر یا کامپوزیت را بطور دائم و همیشگی به هم متصل کنیم از جوشکاری استفاده می کنیم. کابل جوش مسین جز مهم ترین تجهیزات برای جوشکاری است. چون با استفاده از کابل جوش مسین می توان شدت جریان الکتریکی را از ماشین به انبر های جوشکاری هدایت کرد. قیمت کابل جوش مسین یا به عبارتی قیمت کابل جوشکاری مسین بسته به سایز آن تفاوت قیمت دارد. برای مشاهده قیمت کابل جوش مسین (قیمت کابل جوشکاری مسین) را از لیست قیمت بخش لیست قیمت سیم و کابل مسین مشاهده کنید.

کابل مفتول مسین

یکی دیگر از انواع محصولات مسین، کابل مفتول مسین است. کابل مفتول مسین معمولا از استاندارد ISIRI 3084 ایران که برابر با استاندارد IEC 60228 است پیروی می کند و هادی مورد استفاده در آن از نوع هادی های تک مفتولی است. نام دیگر کابل مفتولی مسین، کابل خشک مسین یا کابل نصب ثابت مسین می باشد. لغت مفتول به معنی تابانده است. کابل مفتول از به هم تاباندن چند رشته سیم مفتول مسین تشکیل شده است و سیم مفتول مسین از یک سیم تک رشته ای که هادی آن از جنس مس و عایق PVC دارد ساخته شده. از سیم مفتول مسین یا کابل مفتول مسین برای سیم کشی  و توزیع برق استفاده می شود و معمولا کابل هایی غیر قابل انعطاف هستند. برای مشاهده قیمت کابل مفتول مسین و قیمت سیم مفتول مسین به لیست قیمت مراجعه کرده و لیست قیمت سیم و کابل مسین را مشاهده کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *